HYDROKSYAPATYT WAPNIA

 • Cena: od 1100 PLN
 • Czas zabiegu: od 30 do 90 min
 • Znieczulenie: miejscowe / nsiękowe

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Nie wymaga dodatkowego masażu.

Co to jest Hydroksyapatyt wapnia?

Hydroksyapatyt wapnia to to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Jest minerałem, który występuje w naszych kościach i zębach. Ma kluczowe znaczenie, gdyż stanowi ich rusztowanie.

Hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej to wypełniacz, dla którego bazą jest wapń. Idealnie sprawdza się przy wypełnianiu zmarszczek, w celu poprawy konturu twarzy czy przywracania objętości starzejącej się skóry na dłoniach. Jest to preparat o żelowej konsystencji, w którym hydroksyapatyt ma formę mikrokuleczek. Cząstki substancji po zaaplikowaniu doskórnym stymulują rozwój naturalnych włókien kolagenowych, co przedłuża trwałość efektów.

Wskazania do zabiegu odbudowy kolagenowego włókna

Jeżeli widzisz potrzebę spłycenia zmarszczek, wymodelowania owalu twarzy, uniesienia brwi, czy korekty nosa i chcesz uzyskać efekt naturalnego liftingu, to po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, możesz liczyć na uzyskanie pożądanych efektów.

Hydroksyapatyt wapnia – efekty zabiegu

Zabieg hydroksyapatytem wapnia doceniany jest za jego naturalne pochodzenie jak również za natychmiastowy efekt wypełnienia. Po wstrzyknięciu preparatu, w miejscu poddawanym terapii, cząsteczki hydroksyapatytu tworzą rusztowanie, które stymulują wzrost naturalnych włókien kolagenowych. Dlatego tak często, w kosmetyce i medycynie estetycznej stosowany jest jako wypełniacz ubytków skórnych. Skóra pod jego wpływem staje się grubsza i znacząco elastyczniejsza, co wyraźnie odmładza jej wygląd.

Jak wygląda zabieg przy użyciu hydroksyapatytu wapnia?

Zabieg poprzedzamy konsultacją z lekarzem i badaniem predyspozycji pacjenta do wykorzystania hydroksyapatytu wapnia. Kolejnym etapem jest zastosowanie znieczulenia miejscowego w kremie. Zabieg jest bezbolesny dzięki dodatkowemu składnikowi znieczulającemu, który zawarty jest w strzykawce preparatu. Najważniejszą częścią zabiegu jest zaaplikowanie preparatu przy użyciu odpowiednio dobranej, sterylnej mikroigły czy mikrokaniuli. Iniekcje wykonuje się w bezpośrednio miejscach gdzie uzupełniamy ubytek tkankowy.

Wskazania

 • Zmarszczki
 • Utrata objętości skóry
 • Blizny potrądzikowe
 • Niechirurgiczna plastyka nosa
 • Odmładzanie rąk

Przeciwskazania

 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Infekcje bakteryjne i wirusowe w miejscu wstrzyknięcia
 • Ciąża
Derma Instytut

Wrocław
ul. Smardzowska 3a/4

Skontaktuj się z nami
+48 565 453 739 info@dermainstytut.pl
Zapisz się na zabieg
Zapisz się na zabieg