KWAS HIALURONOWY – korekta nosa

 • Cena: 1200 PLN
 • Czas zabiegu: 60 min
 • Znieczulenie: nasiękowe

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg niechirurgicznej korekcji nosa kwasem hialuronowym jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Zwłaszcza gdy przeprowadza się go przy użyciu mikrokaniuli.

Pacjent w zasadzie od razu może wrócić do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.

Sporadycznie zdarza się, że występuje niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się maksymalnie 2 dni. Końcowy efekt zabiegu korekty nosakwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym czasie pacjent powinien wypijać więcej płynów oraz unikać saumy i solarium.

Korekta nosakwasem hialuronowym pozwala zlikwidować problem i cieszyć się nosem wymodelowanym tak, jak tego potrzebujemy.
Procedura modelowania nosa kwasem hialuronowym stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych – to metody mniej inwazyjne i niewymagające długiego okresu rekonwalescencji.

Kiedy warto pomyśleć o korekcie nosa kwasem hialuronowym?

Nos jest jedną z najbardziej widocznych części twarzy.
Najczęściej przyciąga spojrzenia, a wszelkie uwagi w pierwszej kolejności kierowane są właśnie w jego kierunku.

To część, z której najczęściej jesteśmy niezadowoleni i najczęściej wymieniamy nos jako część, którą chcielibyśmy skorygować. Badania statystyczne pokazują, że zastrzeżenia do własnego nosa są częstą przyczyną kompleksów i obniżonej samooceny.

Niezadowolenie z kształtu własnego nosa znacząco wpływa na nasze codzienne samopoczucie, dlatego wiele osób decyduje się na niechirurgiczną bardzo bezpieczną korektę nosa poprzez zastosowanie kwasu hialuronowegoKorekcja nosa kwasem hialuronowym pozwala zlikwidować problem i cieszyć się nosem wymodelowanym tak, jak tego potrzebujemy.

Co może być przyczyną wad w budowie i wyglądzie nosa?
Kiedy korekta nosa kwasem hialuronowym?

Indywidualne uwarunkowania genetyczne niewątpliwie są najczęstszą przyczyną braku satysfakcji z wyglądu nosa np. w przypadku wąskiej nasady lub podzielonej chrząstki. Niekiedy jednak problemem są zmiany wynikające z urazu, lub z postępującego procesu starzenia.

Z upływem czasu następuje optyczne powiększenie się nosa i opadanie jego koniuszka, co wywołuje u pacjentów niezadowolenie i chęć pozbycia się kolejnych oznak starości. W przypadku opadającego koniuszka, możliwa jest korekta czubka nosa kwasem hialuronowym.

Zdarza się również, że zabieg stosowany jest w celu poprawy nie w pełni zadowalających efektów wcześniejszych operacji plastycznych nosa, którym poddał się pacjent. Kwas hialuronowy doskonale radzi sobie z oznakami starzenia, dlatego jeśli kondycja skóry nosa jest wiotka z uwagi na proces starzenia, możliwy jest zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym.

Wskazania

Zabiegi modelowania nosa kwasem hialuronowym przede wszystkim przywracają skórze nosa sprężystość, jędrność, nawilżają ją i wyraźnie korygują wszelkie zmarszczki i bruzdy.

Obecność kwasu hialuronowego jest niezwykle istotna, gdyż odpowiada za prawidłową gospodarkę wodną naszej skóry.
Terapia korekcji nosa kwasem hialuronowym ma również na celu uzupełnienie jego niedoboru, a to powoduje jego pożądane modelowanie.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w terapii modelowania nosa ma szczególne zastosowanie, kiedy konieczna jest korekta czubka nosa kwasem hialuronowym.

Procedury modelowania nosa kwasem hialuronowym stanowią doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych – to metody mniej inwazyjne i niewymagające długiego okresu rekonwalescencji. Linia zabiegowa niechirurgicznej korekty nosa dedykowana jest w przypadkach:

 • występowania niedoskonałości linii nosa np. wzgórków na grzbiecie
 • niezadowolenia z kształtu nosa np. z jego zakończenia, kiedy mamy opadający
 • koniuszek
 • niesatysfakcjonującego rozmiaru nosa
 • nieestetycznie wyglądającego rozdzielenia chrząstki na czubku nosa

Przeciwskazania

Zabiegi modelowania nosa kwasem hialuronowym są bardzo bezpieczne i dostępne dla szerokiego grona pacjentów. Jak w przypadku każdego zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania. Są to:

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

Prezentowany opis procedury niechirurgicznej korekty nosa kwasem hialuronowym ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym dla maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta jest zawsze indywidualna konsultacja.

Derma Instytut

Wrocław
ul. Smardzowska 3a/4

Skontaktuj się z nami
+48 565 453 739 info@dermainstytut.pl
Zapisz się na zabieg
Zapisz się na zabieg